SMBJ45CA
Mfr.Part #
SMBJ45CA
Datasheet
SMBJ45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Stock
5708
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V